UX – projektowanie strony internetowej

UX (user experience) to termin pojawiający się podczas projektowania każdej witryny internetowej, niezależnie od tego czy jest to sklep internetowy, witryna firmowa, blog czy wizytówka. Na ten element muszą szczególnie zwrócić uwagę przedsiębiorcy podczas tworzenia stron firmowych.

Dobre doświadczenia związane z konkretną witryną przekładają się na świadomość marki i chęć skorzystania z usług danej firmy. Istotny jest przede wszystkim łatwy dostęp do strony www. Nie chodzi tylko o kliknięcie w link, ale również o szybkie ładowanie się strony, łatwość w poruszaniu się po zakładkach, czytelna grafika, dobrze dobrana czcionka i kolorystyka, która nie razi oczu czy kontrastowość (dobór koloru czcionki do barwy tła tak, aby litery się nie zlewały).

Oprócz tego tekst nie może być zbity, ponieważ trudno wtedy wydobyć to, co potrzebne będzie użytkownikowi. Kolejna rzecz to informacyjność strony – internauta musi jak najszybciej dotrzeć do informacji, która go interesuje. Ona po prostu musi być widoczna. Inaczej każdy czytelnik szybko opuści witrynę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *