Jak nie sprzedawać na Allegro

Najpopularniejszą w Polsce platformą e-commerce do sprzedaży produktów jest Allegro. Jest to firma, która zapewnia bardzo dobre warunki transakcji zarówno dla sprzedających, jak i kupujących. Nic dziwnego, że wiele firm reklamuje swoje produkty właśnie na tym portalu.
Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych błędach, które sprawiły, że wiele firm upadło. Większość z nich dotyczy fatalnej obsługi klienta.

Najbardziej niedopuszczalny błąd to niedotrzymanie terminów. Jeśli podajesz, że wysyłka następuje w ciągu 24 godzin od zakupu, to tak właśnie ma być zrealizowana transakcja. Kolejna rzecz to brak maila z podziękowaniem za zakup i potwierdzeniem transakcji. Sprzedawcy powinni przygotować sobie specjalny szablon potwierdzający dokonanie zakupu. Jest to jeden z elementów strategii marketingowej.

Przedsiębiorcy powinni także pamiętać, że kupujący wystawiają im opinie. Dlatego to w ich interesie jest zadbanie o pozytywne doświadczenia konsumenta. Kompletny brak kontaktu z klientem jest niedopuszczalny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *